خود در مکتب یونگ

 

هدف زندگی شناخت خود است. خود کهن الگویی است که نماینگر تعالی همه ی تضادهاست، به طریقی که وجوه شخصیتی مان به تساوی ابراز شود. آن وقت است که هم زن هستید هم مرد و در عین حال هیچ کدام نیستید. هم ایگو هیستید و هم سایه و در عین حال هیچ کدام نیستید. هم خوب هستید و هم بد و در عین حال هیچ کدام نیستید. هم آگاه هستید و هم ناخودآگاه و در عین حال هیچ کدام نیستید. هم یک فرد هستید و هم کل خلقت و در عین حال هیچ کدام نیستید. و در این حال بدون تضاد هم انرژی نخواهد ماند پس حرکات شما کند خواهد شد. البته پس از آن مدت زیادی هم نیاز هم نیاز به حرکت نخواهید داشت. برای آن که مسئله اسرار آمیز نشود، به آن به عنوان یک مرکز جدید، یک وضعیت متعادل تر برای روان تان فکر کنید.

در جوانی، روی ایگو تمرکز می کنید و نگران ابتذال نقاب اجتماعی تان هستید. وقتی سن تان بالا می رود( فرض بر این که همان قدر که باید رشد باشید ) با عمق بیشتری روی « خود » تمرکز می کنید و به مردم به زندگی و حتی به خود کائنات نزدیک تر می شوید. کسی که خود را شناخته باشد عملا ً خود خواهی کمتری دارد.

منبع : مکتب زوریخ

/ 2 نظر / 69 بازدید
نگار

سلام دوست عزیز برای کسب درآمد از طریق پیامک یک فرصت بسیار عالی در انتظار شماست با عضویت رایگان در این سیستم کاملاَ جدید و استثنایی و فعال سازی اکانت خود، به ازای هر پیامکی که برای شما ارسال می شود، مبلغی به حساب شما در سایت افزوده می شود. که می توانید این مبلغ را پس از رسیدن به حد نصاب 5000 تومان دریافت نمایید. در این سیستم با توضیحات داده شده در سایت می توانید به درآمد چشمگیری برسید. این سیستم کاملاً حقیقی می باشد و کلیه جوایز و قرعه کشی ها و مبالغ پرداختی توسط شرکت اینسا (به شماره ثبت 383296) تضمین گردیده است. لطفاً پس از ثبت نام حتماً حساب خود را با کدی که در اختیارتان قرار میگیرد فعال کنید. این فرصت طلایی را از دست ندهید این تبلیغ نیست. یک دعوتنامه است موفق باشید [قلب]